laupäev, 5. november 2016

Küsimused, küsimused...

Milleks kiirustada? Miks peaks keegi üldse valima ühe meetodi teise asemel ainult sellepärast, et see tagab kiirema tulemuse? Ja mis see tulemus siis üldse väärt oleks?

Üks asi, mida hobused õpetavad absoluutselt kõikidele kellega nad kokku puutuvad, on hetkes elamine. Ja nüüd, kui me oleme vähe rohkem arenenud inimesed, kelle ellujäämine ei sõltu hobuse kiirest välja õpetamisest, et ruttu põldu kündma asuda, vaid hobused on meie hobiks (keegi ei ole kohustatud hobustega koos olema). Siis miks valida selle tee kasuks, mis lihtsalt annab võimaluse kiiremini sadulasse saada? Et mitte nautida kogu protsessi? Sest alles ratsutades saab hobust treenida?


Või on kogu selle meetodi valimise juures tähtis lihtsalt see, et hobune hakkaks tegema võimalikult lühikese aja jooksul seda mida sina tahad? Ükskõik, mis see siis olla võib.

Ning kui kommi anda vastutasuks, siis see tundub ju üsna hea diil eks? Et siis võiks küsida ükskõik mida nende käest? Panna neid isegi alandavasse olukorda? Või panna neid käituma vastu nende loomule või instinktidele? Aga kas tõelist sõpra saab ära osta? Ma nii ei arva ja on ilmselge, et kui kedagi ära osta, siis võib sellest usaldusest unistama jäädagi (kui üldse mõista mis asi see usaldus on).


Kui sa ise tahad elada maailmas, kus on palju pingeid, stressi ja vajadust kiirustada kõigega, siis see ei tähenda, et sa võid sellist eluviisi peale suruda teisele hingele, kellel on ka siia maailma tulles oma eesmärgid mida saavutada, ja õpetunnid mida saada. Kui ta on ette võtnud tulla siia seda kogemust saama, siis miks tulla ja sekkuda sellesse negatiivsel moel?

Samuti tekkis küsimus, et kuidas saab tekkida motivatsioonipuudus, kui tegeled hobustega? Kui sul on vaja midagi muud veel juurde, peale hobuse, et hobustega koos olla, siis miks olla nendega koos, kui neist endist lihtsalt ei piisa, et on vaja midagi veel, midagi mis ikka motiveeriks nende juurde minema ja nendega tegelema?


Täpselt sama moodi, nagu meie saame rikastada hobuste elusid, rikastavad nemad meie elu. Tavaliselt annavad nemad meile kordades rohkem, kui meie neile eales suudame anda.

Kui sulle on üldse antud see privileeg, et olla koos hobustega, siis et sellest üldse mingit tähendusrikast kogemust saada, pead sa olema valmis hobust kuulama ja eelkõige teenima. Alles siis saad sa nautida vilju, mille sa välja teenisid.


Lanzett tänab, et lugesid seda postitust ja tegid midagi tema rahva heaks :D
Olgu see samm suur või väike, see viib ikkagi eesmärgi poole! :) 

Peace! ♥